Kranioszakrális terápia
Aki már részt vett valamilyen fajta masszázson, annak lehet, hogy a kranioszakrális terápia (masszázs) elsőre nem tesz majd eleget az elképzeléseinek. Ugyanis a terápia alatt nem az erőteljes mozdulatokon, nyomásokon van a hangsúly, hanem a test és a lélek összehangolásán.
A craniosacralis terápia kifejlesztése, Dr. John E. Upledger, amerikai orvos professzor nevéhez fűződik, aki 1985-ben létrehozta az Upledger Intézetet, ahol azóta több ezer egészségügyi szakember sajátíthatta el a kranioszakrális terápia alkalmazását.
A kranioszakrális terápia általánosan javítja az életminőséget és segít konkrét betegségek, problémák kezelésében is. Serkenti a szervezet természetes öngyógyító folyamatait, csökkenti a stresszt, javítja az immunrendszer működését, visszaadja a fizikális életerőt, és jó közérzetet biztosít.
A kranioszakrális kezelés alatt a páciens felöltözve, kényelmesen hanyattfekszik a kezelőasztalon. A kezelés elején a terapeuta gyengéden a páciens testének különböző pontjaira helyezve a kezét megfigyeli annak kranioszakrális ritmusát. Ezt követően főként a koponyán végez finom mikromanipulációt, gyengéd mozdulatokkal, ezzel elhárítja az agyi-gerincvelői folyadék szabad áramlásának akadályait, hatást gyakorolva a test egyéb részeire, rendszereire.
A kezelés alatt legtöbben egy mélyen ellazult állapotba kerülnek, amelyhez a könnyedség és a nyugalom érzése társul, és ez az érzés átjárhatja az egész személyt fizikai, mentális és lelki szinten egyaránt. Sokan elalszanak kezelés közben. Mások az érzések széles skáláját élik át.
A kezelések száma a páciens betegségétől, annak tüneteitől, és attól függ, milyen gyorsan reagál a szervezete. Általánosságban elmondható, hogy 5-7 kezelés jelentős hatást gyakorol a legtöbb ember egészségére.
Íme néhány olyan betegség, probléma, amelyek esetén a kranioszakrális terápia hatékony lehet:
Egy kezelés kb. 45-60 perc.